Volné pozice BI datový analytik (m/ž)

BI datový analytik (m/ž)

Praha
Plný úvazek
Pro absolventy

Hlavní rolí týmu je zajištění informační podpory pro management a operativní řízení společnosti. Tvorba/údržba takové datové báze, která nejlépe popisuje business firmy a distribuce výstupů z této báze mezi uživatele nejvhodnějším možným způsobem.

Každý z týmu je odpovědný za end-to-end dodávku celého reportingového řešení - tedy od tvorby / údržby datového modelu, ze kterého je report plněný až po tvorbu výstupů v PowerBI / Reporting Services / excelu / OLAP kostce a komunikaci s koncovým uživatelem. Profilově jsou naši lidé datoví analytici - více než 90 % času tráví databázovou prací, pouze max. 10 % tvorbou reportů.

Na této pozici se můžete hodně posunout v práci s databázemi - vytáhnout surová data, zpracovat je a vhodným způsobem je distribuovat business uživateli. Technicky je to o práci v SQLku, naučíte se komplexnímu datového modelu v EDW a tvorbě výstupů v PowerBI, SSRS nebo tvorbě OLAP kostek. Přestože se to na první pohled nezdá, ale tím, jak se telco a firma neustále mění, tak se proměňuje i naše práce – to, jaké služby, jakým způsobem a z jakých systémů věci reportujeme.

Vaše budoucí práce:

 • Odpovědnost za návrh a tvorbu pravidelných reportů a dashboardů (příprava, vývoj, publikování a rozvoj) z různých oblastí KPIs jako zákaznické statistiky, provoz (datový, hlasový), apod.
 • Správa datových modelů pro potřeby reportingu
 • Práce s SQL a databázemi
 • Komunikace s koncovými uživateli reportů s cílem porozumět, definovat a rozvíjet současné i budoucí možnosti reportování
 • Aktivní podílení se na projektech v oblasti reportingu a business intelligence
 • Ad-hoc reporting dle potřeby

Co u Vás hledáme:

 • VŠ ekonomického/technického směru
 • Znalost SQL a nástrojů Microsoft Office
 • Koncepční a analytické myšlení, schopnost vidět za čísla souvislosti
 • Schopnost dotahovat věci do úspěšného konce a schopnost pracovat samostatně i v týmu
 • Pozice je vhodná i pro absolventy VŠS výběrem pomáhá
Nelly Pánková

Nelly Pánková

Specialistka náboru

Začni svou cestu v O2

Sdílet pozici


Benefity pro vás

Zaměstnanecký tarif
Neomezené volání, SMS a data jen za 89 Kč měsíčně.
Zaměstnanecký tarif
Až 18 000 Kč na nový telefon
Každé 3 roky příspěvek na mobil dle vlastního výběru.
Až 18 000 Kč na nový telefon
18 000 Benefit bodů
Na relax, nákupy, dovolenou. Pro radost.
18 000 Benefit bodů
Body do O2 Knihovny
2 400 Kč ročně na e-knihy, audioknihy nebo e-magazíny.
Body do O2 Knihovny
Multisport karta
Možnost získat nadupanou vstupenku do wellness a fitka.
Multisport karta
5 týdnů dovolené
Dostatek volna pro odpočinek je samozřejmost.
5 týdnů dovolené
Firemní stravování
Stravné 100 Kč za odpracovaný den přímo do výplaty.
Firemní stravování
Shell karta
Sleva na nákup pohonných hmot - nafty a naturalu 95 (Shell FuelSave).
Shell karta
S výběrem pomáhá
Nelly Pánková

Nelly Pánková

Specialistka náboru

Co říkají o práci v O2 kolegové

Alex Alex
Vladimír Vladimír
Bára Bára
Ivana Ivana
Veronika Veronika
Který autor by si nepřál mít tisíce čtenářů? I když v O2 nepíšu beletrii, ale texty pro zákazníky, jsem hrdá na to, že můžu ovlivnit, jak nás vidí „svět venku“. A psaní i školím, což je pro mě trvalý zdroj inspirace. Měla jsem i velké štěstí na tým a na kolegy obecně. Hledáte-li firmu, kde se lidi chovají férově a normálně, jste na správné adrese!
Alex • Specialista komunikace
V O2 jsem zažil už spoustu věcí, ale nudu určitě ne – mám štěstí na projekty, kde mohu popustit uzdu fantazii, být kreativní a realizovat své nápady. Nejlepší je vytvářet něco, co ještě před vámi nikdo neděla. Něco, kde se není čeho chytit. Třeba když jsme stavěli na zelené louce projekt „O2 Guru“ a pak připravovali unikátní „O2 Guru Veletrh“. Teď pracujeme na partnerství s běžeckými závody RunCzech nebo festivaly HRADY CZ a těším se, jak všechny naše nápady uvedeme do reality. :-)
Vladimír • Management sponzoringových projektů
Díky práci v O2 jsem se naučila naslouchat lidem a jejich potřebám. Pro svou rodinu i okolí jsem se navíc stala ambasadorem značky O2, kdy se na mne obrací s pomocí, prosbami nebo pro vysvětlení. Je mi ctí říci, že pracuji v O2.
Bára • Řízení kvality
Na O2 mě nejvíce baví lidé, se kterými mám možnost spolupracovat. Jsou to profesionálové ve svém oboru a každý z nich mi je svým způsobem inspirací. Zároveň jsem součástí skvělého HR týmu, který drží při sobě a nezkazí žádnou legraci.
Ivana • Recruitment
Práce v O2 mi dává příležitosti učit se novým věcem. Mám možnost řešit velké celofiremní projekty přesahující hranice svého oboru. A zároveň se individuálně věnovat vzdělávacím potřebám jednotlivých týmů. Mám kolem sebe tým skvělých lidí, kteří se řídí heslem, že nic není nemožné, jen je třeba najít tu správnou cestu.
Veronika • Rozvoj & Vzdělávání

Volné pozice v O2 Centrále

Žádná pozice nezaujala?

Dejte nám o sobě vědět. Ozveme se vám, jen co pro vás najdeme vhodnou pozici.

O2 na Instagramu

I tohle jsme my. #O2 Žije

Poslat nabídku na e-mail