Frontend designer (m/ž)

Praha
Hledáme do týmu dalšího parťáka/parťačku, který rozumí IT a pomůže našim designerům a byznys analytikům přeměnit jejich přání v reálné produkty sloužící tisícům uživatelů denně. Moje O2 není jen samoobsluha klientů O2, ale zároveň naším CRM. Hledáme člověka, kterému nejsou cizí slova jako design system nebo React, který ví, jak funguje HTML nebo CSS a zná JavaScript.

Čemu se v týmu věnujeme:

Budeš součástí týmu, který připravuje komponenty do design systému vedeném nad knihovnou Material UI nebo pracovat na šablonách aplikací připravených pro vývoj. Tvou práci pak přebírají další naši kolegové, kteří pomohou s přidáním logiky a celou šablonu uvedou v život na produkčním prostředí. Design systém stavíme nad Material UI ve verzi 5 pomocí TypeScriptu a jednotlivé komponenty dokumentujeme využitím Storybooku. Jelikož frontend není pouze o design systému, vedeme repozitář jako monorepo, které obsahuje další knihovny.

Zároveň bys měl na starosti údržbu současného design systému (sice ho opouštíme, ale i tak mu někdo musí poskytovat podporu, dokud se používá). Ten je psaný v SASS za pomocí BEM metodiky. Všechny UI komponenty máme zadokumentované ve vlastním dokumentačním nástroji psaném v Nodejs. Nad jQuery máme postavený vlastní javascriptový framework pro ovládání funkčních prvků v UI a pro ajaxovou komunikaci. Kompletně ukončit podporu současnému FE frameworku plánujeme během příštího roku. To už vše bude v novém kabátě jako single page aplikace.

Verzujeme v Gitlabu, o náš CI/CD proces se stará Jenkins, aplikace nám běží v Dockeru v cloudu. Tyhle věci ale samozřejmě neřeší UX tým, ale náš DevOps.

Co budete dělat vy a co potřebujete znát:

Tedy náplň práce bude:
  • Příprava nového design systemu (React)
  • Příprava React šablon
  • Údržba a podpora původního design systému (jQuery)
  • Komunikace s byznys zadavateli a IT
  • Poskytování konzultací členům týmu

    Z technologií, které používáme, potřebujeme znalost:
  • HTML nebo CSS
  • Javascript
  • uvítáme zkušenosti s React

    ... a dále se u nás setkáte a budete moci rozvíjet technologiích a nástrojích jako:
  • TypeScript
  • Redux, Sagas (postupně nabíháme)
  • Storybook
  • GitLab, Jira, Confluence
  • Node.js (pro buildovací scripty)
  • jQuery, vanilla javascript (příští rok zcela opouštíme)
  • REST api
  • O2 je společnost, která udává trend v telekomunikačních a ICT technologiích v ČR a SR. To mi dává možnost přicházet s novými řešeními ke spokojenosti zákazníků. Navíc mám možnost rozšiřovat si vzdělání v rámci naší virtuální univerzity nebo inspirativních setkání.
    Ondřej
    Ondřej
    Datové centrum
    O2 je firma, která se umí rychle měnit. Je pro každého, kdo se umí přizpůsobit a je připraven na nekonečné množství výzev. Nejvíce mě baví práce s moderními technologiemi, mým týmem a kolegy, kteří jsou profíci v oboru. Ráda se také účastním mini workshopů a inspirativních setkání, které se u nás pořádají několikrát do měsíce.
    Hanka
    Hanka
    Product management

    Benefity pro vás

    Zaměstnanecký tarif
    Už žádné hlídání útraty za data a volání.
    Až 18 000 Kč na nový telefon
    Každé 3 roky příspěvek na mobil dle vlastního výběru.
    18 000 Benefit bodů
    Na relax, nákupy, dovolenou. Pro radost.
    Body do O2 Knihovny
    2 400 Kč ročně na e-knihy, audioknihy nebo e-magazíny.
    Multisport karta
    Možnost získat nadupanou vstupenku do wellness a fitka.
    5 týdnů dovolené
    Dostatek volna pro odpočinek je samozřejmost.
    Firemní stravování
    Stravenkový paušál 75 Kč za odpracovanou směnu.
    Slevová Shell karta
    Benzín nebo nafta? U Shellu za skvělou cenu.
    Zora Válová
    Zora Válová
    Senior specialista náboru

    Volné pozice v IT & Technology

    Žádná pozice nezaujala? Napište nám o sobě pár údajů a my se ozveme, jakmile budeme něco vhodného mít.
    O2 na Instagramu

    Podívejte se. #O2 Žije

    Poslat nabídku na e-mail