Události

Náš talentový program O2 Heroes je nejlepším HR projektem roku 2022

Blanka Vokounová
aktualizováno 17. 07. 2023
Sdílet článek

Zabodovali jsme na HREA Summitu, kde byly prezentovány soutěžní návrhy desítek českých personalistů. Z nich pak odborná komise vybrala nejlepší HR projekty letošního roku ve třech kategoriích. Náš talentový program O2 Heroes zvítězil v konkurenci téměř dvaceti dalších inspirativních projektů velkých firem.

První ročník talentového programu O2 Heroes společnost spustila v březnu letošního roku. Předcházely mu více než roční přípravy. Program se zakládá na mentoringu a individuálních potřebách zaměstnance. V současné době je v programu 25 zaměstnanců. Talenti byli vybíráni podle dvou kritérií, a to navrhované inovace a možnost rozvoje zaměstnance. Talentový program O2 Heroes vyhrál letošní ročník soutěže HR Excellence Awards, jež je zaměřená na ocenění nejlepších projektů a profesionálů v oblasti řízení lidských zdrojů za posledních 12 měsíců. 

Cena

„Jsme technologický leader. Hlavní téma našeho programu O2 Heroes byly proto inovace. Podle nich jsme talenty vybírali a dále jim pomáháme rozvíjet se a další inovace přinášet. Dokázali jsme, že i ve velké firmě jde vytvořit talentový program, který je flexibilní a ušitý na míru účastníkům. Udělení HR Excellence Award tomuto projektu mě velmi těší", říká náš personální ředitel Pavel Milec.  

„Každý zaměstnanec si v programu definuje cíl svého rozvoje a pak vidí posun. Největší přínos vnímám v mentoringu a sdílení zkušeností napříč odděleními v O2. Talenty totiž zajímá, jak to funguje v jiných odděleních O2, například jak fungují finance, přejí si potkat se s technickým ředitelem apod. Pro mě je toto velmi zajímavý moment, kdy se talenti ‚obrací dovnitř do firmy“, dodává Veronika Housková, manažerka vzdělávání a zakladatelka talentového programu. 

Holky vzdelávaní

O talentovém programu O2 Heroes  

Talenti z celé firmy byli vybíráni nejužším vedením podle dvou kritérií. První, jakou inovaci navrhovaný člověk doručil za poslední rok. Například nový produkt či změna, která výrazně zjednodušila život týmu. Druhé kritérium bylo, kam se daný člověk může posunout. V programu je aktuálně 25 zaměstnanců, kteří 12 měsíců pracují na intenzivním profesním i osobním rozvoji. V tom jim pomáhá osobní mentoring s vybraným interním mentorem a sada individuálních i společných školení a setkání. Účastníci si stanovují osobní cíle, kterých chtějí během devíti až dvanácti měsíců dosáhnout. Talentový program nemá za cíl vychovat nové manažery a ředitele, ale umožnit stávajícím zaměstnancům duševní i pracovní rozvoj a podpořit jejich inovativní myšlení. 

talenti
Najděte si pozici podle svých představ
a pojďte do toho s námi!

Blanka Vokounová | Specialista komunikace

Jsem komunikátor. Hledám zajímavé produkty, technologie a hlavně lidi. Ptám se na detaily, čerpám zkušenosti, dozvídám se víc ze zákulisí. O2 je bezedná studnice takových příběhů. A mě baví je předávat dál.